Od 1 kwietnia w Jarosławiu będzie obowiązywał nowy wzór deklaracji na opłaty za śmieci

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
tomasz czachorowski/polska press
Deklarację na nowym druku należy wypełnić tylko wtedy, kiedy zmienia się liczba osób w domu.

Nową deklarację trzeba złożyć w przypadkach urodzenia, śmierci, zamieszkania nowej osoby, uzyskania karty dużej rodziny albo kiedy mamy zamiar założyć kompostownik. W tym ostatnim przypadku powoduje to zniżkę 1 zł od osoby.

Urzędnicy proszą, aby przy wypełnianiu deklaracji koniecznie pamiętać o podaniu numeru telefonu lub maila, aby ułatwić kontakt i szybkie wprowadzeniem zmian.

Jak złożyć nową deklarację? Urząd miasta apeluje, aby w razie wątpliwości najpierw zadzwonić i zapytać o sposób wypełnienia i dostarczenia deklaracji. Pytania można kierować pod numerami 16 624 87 89 lub 16 624 87 92. Urząd prosi o korzystanie z platformy ePUAP lub skrzynki podawczej na parterze ratusza. Można to zrobić dzwoniąc domofonem i zostawić pismo w skrzynce bez kontaktu z urzędnikiem. Zmiana stawki opłaty za śmieci, która obowiązuje od 1 marca, nie wymaga składania nowej deklaracji.

Mieszkańcy bloków nie składają deklaracji, ponieważ robi to za nich zarządca nieruchomości.

Zawiadomienia o nowej opłacie UM wysyłał juz do osób mieszkających w domach jednorodzinnych oraz do wspólnot i spółdzielni, czyli zarządców.

Druk nowej deklaracji jest dostępny na stronie UM TUTAJ

Zmiany w prawie spadkowym. Kuzyni przestaną dziedziczyć

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie