Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Miasto Jarosław dopłaca do sterylizacji zwierząt właścicielskich

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
KOCh
W Jarosławiu ruszył program dofinansowania do zabiegów sterylizacji właścicielskich suk i kotek. Dofinansowanie do zabiegu możliwe jest tylko po wcześniejszym wpisaniu i zarejestrowaniu zwierzaka w miejskiej ewidencji.

Program rozpoczął się w lipcu br. i będzie prowadzony aż do wyczerpania środków zabezpieczonych w budżecie Miasta na rok 2022 lub do 23 grudnia. Działanie jest realizowane w ramach Programu Opieki nad Bezdomnymi Zwierzętami oraz Zapobiegania Bezdomności Zwierząt w Jarosławiu na rok 2022.

Zabieg sterylizacji nie tylko poprawi komfort życia twojego zwierzaka, ale też może ustrzec go przed poważnymi chorobami.

Połowę taniej

Jedynym warunkiem otrzymania dofinansowania w wysokości 50 procent ceny zabiegu, jest złożenie w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, Mieniem Komunalnym i Ochrony Środowiska UM Jarosławia (ratusz, pok. nr 30 II piętro, tel. 016 624 87 21) oświadczenia o dopłacie oraz wpisanie psa do ewidencji miejskiej. Formularze znajdują się na stronie internetowej urzędu miasta i są bezpłatne.

Następnie należy udać się wraz z książeczką szczepień zwierzęcia i dowodem osobistym właściciela do lecznicy dla zwierząt US-WET w Szówsku przy ul. Książąt Czartoryskich 33 (tel. do placówki 16 621 65 38), z którą Gmina Miejska Jarosław ma podpisaną umowę na realizację tego zadania.

Miasto finansuje także zabiegi czipowania psów i podobnie jak wyżej, warunkiem przeprowadzenia zabiegu jest zarejestrowanie psa w ewidencji miejskiej. Ponadto można uzyskać na stałe, zwolnienie z opłaty za posiadanie psa.

Zwiększ bezpieczeństwo pupila

Elektroniczne znakowanie psów zwane popularnie czipowaniem, to jedna z najlepszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt. Dzięki czipowaniu można szybko ustalić właściciela zagubionego psa. Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest prawie bezbolesny, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu, nie przeszkadza zwierzęciu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest też niezbędnym warunkiem podróżowania ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto