Księżna Yorku Sara została ambasadorką jarosławskiej fundacji Mukohelp. - To dla nas wielkie wyróżnienie - mówi prezeska fundacji

kj
mat. prasowe mukohelp
Księżna Yorku Sara zainteresowała się jarosławską Fundacją Mukohelp, która pomaga osobom chorym na mukowiscydozę na Podkarpaciu i poza nim.

Księżna Yorku będzie ambasadorką jarosławskiej fundacji Mukohelp. Stało się tak ponieważ grono osób wspierających fundację z Jarosławia, jest coraz szersze i dzięki temu udało się nawiązać kontakt z księżną.

- To dla nas wielkie wyróżnienie, ale jednocześnie radość - mówi Monika Bartnik, prezeska fundacji Mukohelp.

Księżna Sara będzie pełniła honorową funkcję ambasadorki fundacji. Do jarosławskiej siedziby fundacji Mukohelp dotarł już list od księżnej.

- Jest to dla nas bardzo istotna informacja, bo Księżna Sara znana ze swojej charytatywnej i niezwykle skutecznej działalności. Planujemy również spotkanie, podczas jej wizyty w Polsce

- dodaje Monika Bartnik.

Księżna Sara była jedną z inicjatorek ''Górskiej Przystani'' w Lipnicy Wielkiej, dla dzieci przechodzących długotrwałą rehabilitację. Jest także Damą Orderu Uśmiechu. Odebrała go w grudniu 1999 w Warszawie.

W przeszłości księżna była również rzeczniczką amerykańskiej organizacji dobroczynnej SOS Children's Villages. Jest założycielką dwóch fundacji: Chances for Children i Children in Crisis. Księżna Sara jest także zaangażowana w zbiórki funduszy na projekty poświęcone pomocy dzieciom.

Jarosławska fundacja Mukohelp od ponad trzech lat aktywnie działa na rzecz osób chorych na mukowiscydozę. Ma kilkudziesięciu podopiecznych w większości z Podkarpacia, ale są wśród nich również osoby z innych regionów Polski.

Polska szczepionka prawie gotowa

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie