Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Koncert muzyki polsko-ukraińskiej Aleksandra Kozińskiego w Jarosławiu [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Koncert Aleksandra Kozińskiego był prawdziwą ucztą dla melomanów! Pianista zagrał 31 marca w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu.

Melomani, którzy wybrali się na piątkowy koncert, usłyszeli muzykę rozrywkową dobrego gatunku. Aleksander Koziński zagrał przeboje muzyki polsko-ukraińskiej począwszy od lat 30. XX wieku, do naszych czasów. Jeśli chodzi o muzykę ukraińską, to przeważała przede wszystkim muzyka ludowa, a jeśli chodzi o polskie przeboje, to było dużo dzieł stworzonych przez kompozytorów.

Aleksander Koziński to znany pianista

Urodził się we Lwowie, jest absolwentem Moskiewskiego Konserwatorium pod kierunkiem światowej sławy pedagoga prof. Władimira Natansona. Był wykładowcą Konserwatorium Lwowskiego oraz improwizacji fortepianowej na wydziale jazzowym lwowskiego Liceum Muzycznego. Koncertował na całym świecie. Gra kompozycje autorskie, improwizacje muzyki ukraińskiej, rosyjskiej, cygańskiej, węgierskiej oraz włoskiej. Obecnie jest nauczycielem fortepianu Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Jarosławiu. W 2003 r. został odznaczony odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Jak mówi nam pan Aleksander, pracując w Akademii Muzycznej we Lwowie objechał szereg państw. Od ponad 20 lat pracuje jako nauczyciel w szkole muzycznej i przekazuje swoją wiedzę przyszłym muzykom.

- Od czasu do czasu coś gram, choć już nie tak intensywnie, gdy pracowałem we Lwowie - zdradza nam pianista.

Pan Aleksander jest bardzo skromny i niewiele o sobie mówi, wiemy natomiast, że jest laureatem i zwycięzcą wielu konkursów międzynarodowych.

ZOBACZ WIDEO:

od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto