Kiedy zostanie otwarte drugie, nowe rondo na pl. Mickiewicza przy ul. Lubelskiej oraz ul. Lubelska w Jarosławiu?

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
Tak wygląda rondo przy ul. Lubelskiej 28 kwietnia.
Tak wygląda rondo przy ul. Lubelskiej 28 kwietnia. kj
Trwa przebudowa placu Mickiewicza w Jarosławiu. Wiele tygodni temu zostało otwarte jedno z dwóch rond, które powstają w tym miejscu. Kiedy zostanie otwarte drugie, które jest zlokalizowane przy wjeździe na ul. Lubelską?

Przebudowa pl. Mickiewicza jest realizowana oraz finansowana przez właściciela galerii handlowej. Podobnie jak przebudowa ul. Grunwaldzkiej, czy wcześniej ul. Sikorskiego oraz ul. Piekarskiej.

Plac Mickiewicza, na którym powstały dwa ronda, z czego na razie jedno jest przejezdne w części, leży na terenie należącym do miasta.

Rondo leżące przy Bramie Krakowskiej i przy wlocie na ul. Lubelską jest jeszcze w budowie. Kwestia tego, kiedy zostanie otwarte choć w części, tak aby można było przejechać na ul. Lubelską, jest ostatnio bardzo istotna dla mieszkańców.

Dzieje się tak dlatego, ponieważ kilka dni temu zamknięto ul. Kraszewskiego. Miasto rozpoczęło jej bardzo gruntowną przebudowę, która potrwa wiele miesięcy.

Jak dowiedzieliśmy się dzisiaj, drugie rondo ma zostać otwarte w części już niebawem, a całkowicie dopiero po zakończeniu prac na ul. Grunwaldzkiej.

- Z informacji otrzymanych od wykonawcy inwestycji wynika, że jeszcze w tym tygodniu – jak dopisze pogoda – ma być położona pierwsza warstwa masy bitumicznej na rondzie od ul. Lubelskiej. Po tym planowane jest otwarcie wjazdu na ronda od ul. Lubelskiej w kierunku ul. Sikorskiego i Pl. Mickiewicza oraz możliwy będzie zjazd z rond w kierunku ul. Lubelskiej. Ostateczna warstwa nawierzchni tzw. wiążąca zostanie położona po zakończeniu przebudowy ul. Grunwaldzkiej

- powiedziała nam dzisiaj Małgorzata Młynarska, dyrektorka Kancelarii Burmistrza Miasta Jarosławia.

Zmiany w prawie spadkowym. Kuzyni przestaną dziedziczyć

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie