Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

"Jarosław Magiczne Miasto" w konkursie Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany. Głosujemy!

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Podkarpackie Mistrzowskie Zmiany
Województwo Podkarpackie organizuje II edycję konkursu „Podkarpackie. Mistrzowskie zmiany” skierowanego do beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014-2020. Zapraszamy do głosowania na jarosławski projekt - Jarosław Magiczne Miasto (Centrum Edukacji Kulturalnej), który bierze udział w konkursie.

Głosowanie trwa od 20 września 2021 r. od godz. 10:00 do 27 września do godz. 23:59. Codziennie można oddać jeden głos. Zwycięzcą zostanie projekt, który uzyska największą liczbę głosów w czasie trwania głosowania.

Link do głosowania - https://mistrzowskiezmiany.pl/nominacje/jaroslaw-magiczne-miasto/

Pamiętajmy o potwierdzeniu oddania głosu klikając w otrzymany na e-mail link!

Projekt Jarosław Magiczne Miasto

W ramach projektu „Jarosław Magiczne Miasto” powstało Centrum Edukacji Kulturalnej. Atrakcja dostępna jest dla zwiedzających od 24 kwietnia 2019 roku. Centrum znajduje się w piwnicach ratusza (wejście od strony studni miejskiej) oraz w Bramie Krakowskiej (wejście na skrzyżowaniu ulic Grodzkiej i Węgierskiej).

W piwnicach ratusza na zwiedzających czeka fascynujący świat sztuki. Interaktywne urządzenia i aplikacje multimedialne ułatwią poznanie najważniejszych zagadnień związanych z muzyką, malarstwem, rzeźbą, architekturą. W laboratorium teatralnym można wcielić się w animatora teatru cieniowego lub aktora teatru lalkowego z wykorzystaniem pacynek czy marionetek, a w pracowni origami wykonać papierowe zwierzątka, kwiaty, przedmioty. Odkrywanie wiedzy o sztuce połączone ze wspaniałą zabawą zainteresuje z pewnością wszystkich, niezależnie od wieku.

Brama Krakowska to skarbnica wiedzy na temat lokalnego dziedzictwa kulturowego. Zwiedzający skupiają się tu na poznaniu detali architektonicznych jarosławskich zabytków i biografii słynnych Jarosławian, a także udają się na wirtualny spacer po szlaku pokoszarowym oraz odkrywają zasady sztuki planowania. Na najmłodszych czekają interaktywne gry. Zdobywanie wiedzy o Jarosławiu umili niezwykła atmosfera Bramy Krakowskiej – zachowanego fragmentu fortyfikacji z połowy XVI wieku.

Czas realizacji projektu: 1.08.2017-31.10.2018
Wartość projektu: ok. 2,39 mln zł
Wartość dofinansowania z UE: ok. 1,69 mln zł

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedźwiedź szuka pożywienia w koszu na odpadki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto