Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jarosław będzie nowoczesny i ekologiczny? Zobaczcie co zawiera projekt „JarosLove - z miłości do ludzi”

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Urząd Miasta Jarosławia
W związku z podpisaniem umowy na realizację projektu finansowanego z Funduszy Norweskich, w jarosławskim ratuszu odbyło się spotkanie podsumowujące prace przygotowawcze z udziałem partnerów tego projektu.

Nowoczesność i ekologia dzięki Funduszom Norweskim

Zadania, które będą realizowane w mieście w ramach tego projektu to: zakup autobusu niskoemisyjnego oraz montaż automatu do recyklingu, stworzenie Centrum Przesiadkowego, na którym pojawi się wiata z zielonym dachem. Ponadto powstanie zaplecze techniczne obsługi autobusów, zostaną zaadoptowane pomieszczenia na siedzibę MZK oraz utwardzone okresowe miejsca postojowe.

Utworzona zostanie także Jarosławska Karta Miejska oraz Punkt Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, unowocześnione Centrum Monitoringu Miejskiego i Centrum Zarządzania Inteligentnego Miastem, zamontowane kamery.

W trosce o osoby niepełnosprawne w Szkole Podstawowej nr 11 pojawi się winda dla takich osób, zostanie także wykonana dokumentacja projektowa miejskich budynków użyteczności publicznej w zakresie ich dostępności, a kolejnym działaniem będzie dostosowanie budynków gminnych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Miasto przystąpi również do opracowania Jarosławskiej Mapy Dostępności oraz zorganizuje konkurs o tej tematyce.

Pieniądze na te zadania pochodzą z Funduszy Norweskich. W lipcu burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch, otrzymał bon w kwocie 3 521 364 euro (15 milionów złotych), w ramach Programu „Rozwój lokalny”.

Kolejnymi działaniami będzie organizacja jarmarków, w tym Jarmarku Gospodarczego. A także:

  • kampania promocyjna dotycząca terenów inwestycyjnych,
  • promocja Idei Buy Local (promowanie lokalnych przedsiębiorców),
  • opracowanie planu rozwoju polityki mieszkaniowej wraz z wyznaczeniem terenów pod budownictwo mieszkaniowe,
  • organizacja wizyt studyjnych i szkoleń dotyczących komunikacji miejskiej, fotowoltaiki, dostępnych nowoczesnych technologii, recyklingu, retencji, zielonych ścian, pisania wniosków unijnych, z kompetencji miękkich ( np. obsługa klienta, komunikacja, zarządzanie, negocjacje), w zakresie np. budowania marki, skutecznej promocji i marketingu,
  • przeprowadzenie kampanii edukacyjno-informacyjnej w zakresie dostępności dla osób z niepełnoprawnościami, niskiej emisji, zieleni miejskiej, recyklingu, OZE, termomodernizacji,
  • współpraca polsko-norweska (organizacja szkoleń i wizyt studyjnych, doradztwa, tłumaczeń).

Partnerami projektu są: Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu, Fundacja Regionalny Klaster Ekonomii Społecznej i Innowacji „Centrum Rozwoju”, Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Jarosław-Przeworsk, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Powiatowy Urząd Pracy w Jarosławiu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto