MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Jak nazwać nowe ronda w centrum Jarosławia? Jest propozycja na imiona Adolfa Dietziusa i Jana Haftka

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
W centrum Jarosławia trwa przebudowa placu Mickiewicza i ul. Grunwaldzkiej. W tym rejonie oddano do użytku jedno nowe rondo, a niebawem przejezdne ma być także drugie, które znajduje się tuż obok czynnego. Czyje imiona będą nosiły ronda? Trwa dyskusja w tej sprawie.

Propozycję aby ronda nazwać imieniem byłego burmistrza Jarosławia Adolfa Dietziusa, zaproponowały osoby związane z facebookową grupą Historia i Zagadki Jarosławia i Okolic. Burmistrz ten rządził miastem prawie 30 lat na przełomie XIX i XX wieku.

Za jego rządów miasto bardzo się rozwinęło, zrealizowano mnóstwo inwestycji. Nazwanie ronda w centrum miasta imieniem Adolfa Dietziusa, byłoby według pomysłodawców idealnym sposobem na godne upamiętnienie tej niezwykle ważnej dla miasta osoby.

Do tego pomysłu pozytywnie odniósł się już większościowy klub w radzie miasta - Wspólnie Zmieniajmy Jarosław. Radni tego klubu zaapelowali do burmistrza o przygotowanie projektów uchwał na najbliższą sesję w sprawie nadania imion rondom.

Jedno z rond ma nosić imię burmistrza Adolfa Dietzusa a drugie prof. Jana Haftka, neurochirurga. W 1998 roku otrzymał on tytuł honorowego obywatela Jarosławia za "za wielokrotne, przez ponad 30 lat ratowanie życia w szpitalu jarosławskim ludziom z urazami czaszkowo-mózgowymi".

Pozytywnie do tych propozycji odniosła się rada dzielnicy, w której zlokalizowane są ronda.

- Jest opinia rady dzielnicy w formie uchwały, która popiera te propozycje. Były także inne pomysły, ale większością głosów poparcie uzyskały te kandydatury. Przeprowadzone zostały także konsultacje z mieszkańcami

- mówi Wiesław Strzępek, przewodniczący rady dzielnicy nr 1 w Jarosławiu.

Temat nazw dla dwóch rond, pojawił się także na ostatniej sesji rady miasta. Przewodniczący klubu PiS Piotr Kozak pytał czy nie byłoby zasadne, aby przeprowadzić szersze konsultacje społeczne, proponował formę głosowania internetowego.

Z kolei radny PiS Mariusz Walter zgłosił na sesji własny pomysł na nazwanie ronda. Powiedział, że jedno rondo według niego powinno być nazwane imieniem żołnierzy wyklętych.


Tak wygląda teraz przebudowa placu Mickiewicza i ul. Grunwaldzkiej:

Jak nazwać nowe ronda w centrum Jarosławia? Jest propozycja ...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zamieszki przez pokaz Louis Vuitton

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto