Euro 2020. Niemcy cudem uratowali awans. Remis z Węgrami

red
Euro 2020. Węgry - Niemcy 2:2 (1:0)
Euro 2020. Węgry - Niemcy 2:2 (1:0) UEFA via Getty Images
Euro 2020. Gdy ujrzeliśmy Portugalię, Francję i Niemców w grupie z Węgrami, wieszczyliśmy im zerowy dorobek punktowy. Ci dość pozytywnie nas zaskoczyli i najpierw ugrali remis z Francją, a następnie byli blisko wygranej nad Niemcami. W spotkaniu z naszymi sąsiadami dwukrotnie wychodzili bowiem na prowadzenie, ale determinacja i upór niedawnych mistrzów świata sprawiły, że spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2. W przypadku remisu w drugim meczu Niemcy wychodzą z grupy z drugiego miejsca.

Euro 2020. Węgry - Niemcy 2:2 (1:0). Jak padły bramki?

11. minuta - Węgrzy wyszli z błyskawiczną kontrą, piłkę na prawej stronie przejął Roland Sallai, który wypatrzył w polu karnym Szalaia. Precyzyjne dośrodkowanie, uderzenie głową na bramkę Neuera i Węgrzy są o krok od sensacyjnego awansu z grupy śmierci.

66. minuta - Dośrodkowanie z rzutu wolnego w pole karne, piłka zgrana na Matsa Hummelsa, do którego wyskoczył Peter Gulacsi. Bramkarz Węgier minął się z futbolówką, a ta trafia do Havertza, który głową finalizuje stały fragment gry.

68. minuta - Co to za thriller w Monachium! Wznowienie gry ze środka, Węgrzy wymieniają zaledwie kilka podań, aż w końcu piłka zagrana górą do wychodzącego przed linię obrony Schafera. Pomocnik nabiegł na piłkę jak rasowy snajper, uprzedził nie tylko Rudigera, ale i Neuera i strzałem głową sprawił, że Madziarzy znów prowadzą na Allianz Arenie!

84. minuta - Niemcy dopięli swego! Znakomita akcja gospodarzy. Najpierw niecelne podanie w pole karne zagrał Werner. Do piłki dopadł Musiala, który wypatrzył wchodzącego w pole karne napastnika. Jego strzał został zablokowany, ale w taki sposób, że Leon Goretzka mógł błyskawicznie odpowiedzieć dobitką. Mając niemal pustą bramkę, pomocnik Bayernu huknął mocno i precyzyjnie! Mamy remis.

Reprezentacja Niemiec awansuje do 1/8 finału z drugiego miejsca. Oznacza to, że zagrają niebawem na Wembley z Anglią! Francuzi trafili na Szwajcarów, a Portugalia zagra o ćwierćfinał z Belgią.