Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Drogi w powiecie jarosławskim coraz lepsze [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
18 maja odebrano blisko 2,5 kilometrowy odcinek gruntownie odnowionej drogi Hawłowice-Bystrowice
18 maja odebrano blisko 2,5 kilometrowy odcinek gruntownie odnowionej drogi Hawłowice-Bystrowice Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Władze powiatu jarosławskiego szukają pieniędzy gdzie tylko się da, by kierowcom jeździło się lepiej, a mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Co rusz, kolejna inwestycja jest realizowana.

Tym razem do użytku oddano blisko 2,5 kilometrowy odcinek gruntownie odnowionej drogi Hawłowice-Bystrowice. Na jego przebudowę mieszkańcy czekali latami. Koszt budowy wyniósł ponad milion złotych. Wykonano między innymi nową nawierzchnie, pobocza oraz odmulono rowy. Inwestycję udało się wykonać dzięki pozyskaniu przez samorząd powiatowy - za pośrednictwem Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie - dofinansowania z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej.

Na terenie gminy Pruchnik aktualnie przybudowywany jest także odcinek Pruchnik - Kramarzówka - Helusz. Ta droga łączący dwa powiaty (jarosławski i przemyski) i jest jedną z głównych arterii południowej części powiatu. W tym przypadku samorząd pozyskał zewnętrzne dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, dokłada się również gmina Pruchnik.

Starosta jarosławski Stanisław Kłopot podpisał w tym tygodniu również umowy na realizację dwóch kolejnych inwestycji drogowych: Jarosław – Wietlin – Łazy oraz Kidałowice – Morawsko. Pieniądze na ten cel samorząd powiatowy pozyskał z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Współfinansować je będą również miejscowe samorządy gminne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

UOKiK przeprowadza kontrole na stacjach V2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto