Dr Agata Kolasa-Skiba z Jarosławia otrzymała Tytuł Honorowego Profesora Oświaty

OPRAC.:
Klaudia Oronowicz
Klaudia Oronowicz
Urząd Miasta Jarosława
Udostępnij:
Podczas obchodów Dnia Edukacji Narodowej (14 października br.) w Kancelarii Premiera Rady Ministrów, Minister Edukacji prof. Przemysław Czarnek wręczył najwybitniejszym nauczycielom Tytuł Honorowego Profesora Oświaty. Wśród wyróżnionych nauczycieli znalazła się dr Agata Kolasa-Skiba - Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu.

Tytuł ten nadawany jest za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej. Jednym z warunków, które należy spełnić, aby otrzymać to zaszczytne wyróżnienie jest co najmniej 20-letni staż pracy w zawodzie, w tym 10-letni jako nauczyciel dyplomowany. Pod uwagę brane są także indywidualne osiągnięcia, ale też dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami. To również najwyższy stopień awansu zawodowego nauczyciela. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji Narodowej i Nauki na wniosek Kapituły do Spraw Profesorów Oświaty.

Dr Agata Kolasa-Skiba

Jest doświadczonym pedagogiem. To autorytet w dziedzinie wychowania przedszkolnego – od wielu lat jest obdarzana zaufaniem przez dzieci, nauczycieli, rodziców oraz studentów. Pracuje naukowo, ale przede wszystkim jest praktykiem z wieloletnim stażem – nauczycielem przedszkola, muzykiem, logopedą oraz terapeutą pedagogicznym.

Dr Agata Kolasa-Skiba posiada wybitną umiejętność prowadzenia dialogu z dziećmi, rodzicami oraz nauczycielami, umiejętnie stawia wymagania, mobilizując dzieci, studentów do pracy nad własnym rozwojem, wyróżnia się wysokim poziomem kultury języka. Opracowuje własne programy wychowania przedszkolnego i programy nauczania, cieszące się uznaniem nauczycieli, posiada znany dorobek zawodowy potwierdzony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, nagrodami ministra, kuratora oświaty i organu prowadzącego przedszkole oraz znaczący udział w przygotowaniu zawodowym przyszłych nauczycieli. Jest wykładowcą w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu, zawsze otwarta na potrzeby młodych ludzi ukierunkowuje ich dla jak najlepszego przygotowania do zawodu nauczyciela. W swoim dorobku posiada liczne publikacje - artykuły i książki dotyczące oświaty i problematyki edukacyjnej, które znajdują się w największych bibliotekach pedagogicznych.

Za dobro najwyższe stawia sobie rozwój dzieci, a swój sukces mierzy sukcesem innych. Wiedzę z zakresu organizacji i zarządzania, którą przekazuje na szkoleniach dyrektorom, nauczycielom ma ogromny wpływ na sprawne funkcjonowanie placówek oświatowych w naszym regionie. Promuje współpracę ogólnopolską i międzynarodową w ramach promocji zdrowia, wychowania do wartości oraz programowania i kodowania przynosząc wybitne efekty oraz sukcesy dla przedszkola i środowiska. Jako kreatywny, innowacyjny nauczyciel i dyrektor – lider społeczny ma pozytywny i widoczny wpływ na społeczność nauczycieli, dyrektorów oraz przyszłych nauczycieli.

Tytuł Honorowy Profesora Oświaty przyjęła jako wyróżnienie dla całego jarosławskiego środowiska, jak również promocji edukacji przedszkolnej. Jej praca jest godna naśladowania.

– Wszystkim Państwu nauczycielom, życzę samych sukcesów, ciągłego rozwoju, satysfakcji z pracy i w życiu osobistym – powiedział Minister Edukacji Nauki Przemysław Czarnek podczas ogólnopolskich obchodów Dnia Edukacji Narodowej.

Więcej o tym wydarzeniu TUTAJ

Międzykulturowe relacje mieszkańców Kazachstanu

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie