Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czepkowanie w PWSTE w Jarosławiu. Absolwenci pielęgniarstwa otrzymali symbol zawodu i złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]

Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Klaudia Oronowicz-Chudzik
Dziś w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu miało miejsce czepkowanie absolwentów kierunku pielęgniarstwa. To bardzo ważna i podniosła uroczystość, która potwierdza zdobycie dyplomu i symbolicznie otwiera drzwi do zawodu. Zobaczcie zdjęcia z tego wydarzenia!

Kwalifikacje zawodowe otrzymało 149 przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy w Jarosławiu. Tzw. czepkowanie to wręczenie czepków pielęgniarskich - teraz już nie używanych, ale wciąż będących symbolem tego zawodu.

- Od 20 lat kształcimy pielęgniarki i pielęgniarzy na potrzeby naszego powiatu, województwa, a nawet kraju. Jesteśmy z tego dumni, bo przyczyniamy się do zabezpieczenia podstawowej potrzeby - zdrowia. Pandemia świadczy o tym, że zawód pielęgniarza jest niezwykle istotny. Bez ich wiedzy, trudno wyobrazić sobie współczesne społeczeństwo i jego funkcjonowanie oraz bezpieczeństwo. Jest to zawód bardzo trudny, wymagający i niestety, często niedoceniany. Ale wiem, że to co studenci otrzymali od nas, od nauczycieli i kadry medycznej stanowi cenny dar, który będą pomnażać dla dobra nas wszystkich. Wcześniej czy później, każdy z nas będzie potrzebował opieki medycznej. Dzięki dobremu kształceniu studentów otrzymamy najlepszą pomoc i opiekę. Wspominałem, że to zawód trudny, dlatego że nie ma bardziej odpowiedzialnego zajęcia niż opieka nad drugim człowiekiem. Nie ma większego wyzwania, niż poświęcanie siebie dla dobra innych - mówił podczas ceremonii prof. dr. hab. Krzysztof Rejman, rektor jarosławskiej uczelni.

Zobacz również:

od 12 lat
Wideo

Targi Pełnia Zdrowia Katowice / Dziennik Zachodni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Czepkowanie w PWSTE w Jarosławiu. Absolwenci pielęgniarstwa otrzymali symbol zawodu i złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA] - Nowiny

Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto