Co już wiadomo na temat tegorocznych działań Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu?

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
Tomasz Wywrót, dyrektor CKiP.
Tomasz Wywrót, dyrektor CKiP. fot. CKiP
Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu Tomasz Wywrót, mówi nam o tym jak wyglądają plany tej instytucji na działalność w 2021 roku.

NM: Od poniedziałku zostały otwarte muzea i galerie sztuki. Jak funkcjonuje teraz Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu w tym względzie?

Tomasz Wywrót: Mamy trzy galerie w Kamienicy Attavantich. Od poniedziałku otworzyliśmy je, oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym. Można je zwiedzać. Nasze plany na ten rok na razie są skromniejsze niż w latach ubiegłych. Na razie planujemy, choć nie jest to łatwe. Co z tego wyjdzie, to się okaże w trakcie roku. Te wszystkie działania i restrykcje związane z covidem są ogłaszane na bieżąco, czasem w ostatniej chwili i bardzo trudno podejmować jakieś decyzje.

Co już wiadomo na temat tegorocznych działań CKiP?

W tej chwili podjęliśmy decyzję o przełożeniu festiwalu fortepianowego im. Marii Turzańskiej na październik. Liczymy na to, że wtedy będzie już łatwiej zorganizować takie wydarzenie. Jest to cykliczne duże wydarzenie, którym inaugurujemy rok. Ze względu na zmieniające się obostrzenia, związane z reżimem sanitarnym, ostrożnie podchodzimy do planowania organizacji imprez plenerowych i wydarzeń letnich. Mamy nadzieje że tegoroczny Jarmark Jarosławki odbędzie się w zaplanowanej przez nas formule. Mamy przygotowany program Jarmarku Jarosławskiego z ubiegłego roku. O ile sam handel odbywa się w pewnym zakresie cały czas, to działania kulturalne, które są bardziej kontaktowe z publicznością, mogą być trudniejsze do przeprowadzenia. Oczywiście, planując miejsce organizacji Jarmarku, bierzemy pod uwagę trwającą modernizację płyty Rynku i jej postępy.

A co z wernisażami?
Wernisaży takich jak kiedyś na razie nie możemy organizować z tego względu, że w galerii na obecną chwilę, może przebywać kilka osób. Brakuje nam mieszkańców i turystów. Wiele osób chciałoby spotkać się z kulturą i sztuką, z koncertami, z wystawami. Na razie możemy tylko planować, co jest niezwykle trudne w obecnej sytuacji.


Zobacz też: Lot drona nad Jarosławiem

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie