Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chryzantemy ozdobiły Jarosław oraz trafiły na cmentarze w mieście i w powiecie jarosławskim [ZDJĘCIA]

Kamil Jaworski
Kamil Jaworski
W Jarosławiu chryzantemy odebrane od ARiMR zdobią teraz m.in. zabytkową kwaterę wojenną na Cmentarzu Nowym przy ul. Krakowskiej
W Jarosławiu chryzantemy odebrane od ARiMR zdobią teraz m.in. zabytkową kwaterę wojenną na Cmentarzu Nowym przy ul. Krakowskiej UM Jarosław
Do piątku powiatowe oddziały ARiMR przyjmowały wnioski producentów chryzantem o przyznanie rekompensaty pieniężnej. Miało to pomóc producentom, którzy ponieśli bardzo duże straty przez decyzję o zamknięciu cmentarzy od 31 października do 2 listopada. Chryzantemy odebrane od ARiMR przez urząd miasta i starostwo powiatowe, trafiiły na miejskie i powiatowe cmentarze oraz ozdobiły skwery i pomniki w Jarosławiu.

Jak mówi Wiesław Polek, dyrektor Podkarpackiego Oddziału ARiMR, do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji I Modernizacji Rolnictwa na Podkarpaciu, wpłynęło 238 wniosków o przyznanie pomocy od producentów chryzantem. Łącznie daje to 97150 sztuk chryzantemy doniczkowej i 3270 sztuk chryzantemy ciętej. Najwięcej wniosków wpłynęło w powiecie rzeszowskim (33), ale dużo było ich także w dębickim (25) i jarosławskim (24).

Urząd Miasta Jarosławia poinformował, że w mieście pojawiło się dodatkowych 500 chryzantem.

- W ramach wsparcia lokalnych producentów, którzy nie sprzedali roślin przed 1 listopada, burmistrz miasta Waldemar Paluch zgłosił zapotrzebowanie do ARiMR na 500 sztuk kwiatów. Transportem oraz udekorowaniem wskazanych miejsc zajęli się pracownicy Sekcji Zieleni Miejskiej Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego

- mówi Małgorzata Młynarska, dyrektorka Kancelarii Burmistrza Miasta Jarosławia.

W Jarosławiu chryzantemy odebrane od ARiMR zdobią teraz zabytkową kwaterę wojenną na Cmentarzu Nowym przy ul. Krakowskiej, cmentarz wojenny przy ul. Pruchnickiej, pomniki w centrum miasta: m.in. przy ul. Słowackiego, Grunwaldzkiej, na skrzyżowaniu Słowackiego i Jana Pawła II, oraz skwer u zbiegu ulic Lubelskiej i Opolskiej.

W powiecie jarosławskim 300 chryzantem, odebranych przez starostwo od jarosławskiego biura ARiMR, zostało umieszczonych na wojennych cmentarzach z okresu I wojny światowej.

Zobaczcie w galerii zdjecia chryzantem z Jarosławia i powiatu jarosławskiego.

Wnioski o pomoc do ARiMR mogli składać producenci chryzantem, którzy dysponowali minimalną partią 50 sztuk chryzantemy doniczkowej i 200 sztuk chryzantemy ciętej. Stawka wynosiła 20 zł za sztukę chryzantemy doniczkowej i 3 zł za sztukę chryzantemy ciętej. Rekompensaty mają być wypłacone do 31 grudnia.

O wsparcie mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa oraz producenci rolni. Posiadacze chryzantem we wnioskach informowali o miejscach lokalizacji towaru, z których mogą je odbierać organizacje pozarządowe, samorządy i inne instytucje publiczne. Podmioty takie mogą odbierać chryzantemy z miejsca wskazanego we wniosku do 12 listopada.

W przypadku gdy kwiaty nie zostaną odebrane ze wskazanego miejsca do 16 listopada, wówczas producent może kontaktować się z podmiotem odbierającym odpady lub też z podmiotami wymienionymi na stronie Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. W takim wypadku producenci również otrzymają wsparcie. Zarówno informację o przekazaniu jak i o utylizacji posiadacze chryzantem mają do 30 listopada przekazać do kierownika biura powiatowego ARiMR.

W Jarosławiu chryzantemy odebrane od ARiMR zdobią teraz m.in. zabytkową kwaterę wojenną na Cmentarzu Nowym przy ul. Krakowskiej

Chryzantemy ozdobiły Jarosław oraz trafiły na cmentarze w mi...


Zobacz też: Lot drona nad Jarosławiem

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

9 ulubionych miejsc kleszczy w ciele

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto