Budżet Miasta Jarosławia na 2022 rok uchwalony. 300 tys. zł na sprzęt dla jarosławskiego szpitala!

Klaudia Oronowicz
Klaudia Oronowicz
Za przyjęciem budżetu miasta Jarosławia na rok 2022 głosowało 14 radnych.
Za przyjęciem budżetu miasta Jarosławia na rok 2022 głosowało 14 radnych. Screen z sesji
Udostępnij:
24 stycznia podczas sesji Rady Miasta Jarosławia przyjęto budżet miasta Jarosławia na rok 2022. Planowane dochody wyniosą ponad 195 mln zł, a zaplanowane wydatki to ponad 211 mln zł.

14 radnych było za

Sesja odbyła się w trybie zdalnym. Za przyjęciem budżetu miasta Jarosławia na rok 2022 głosowało 14 radnych, natomiast przeciw było 3 (Wiesław Strzępek – bezpartyjny, Marcin Nazarewicz – niezależny, Mariusz Walter - PIS). 2 radnych wstrzymało się od głosu (Wanda Czerwiec - PIS i Piotr Kozak – PIS).

Wnioski zaproponowane przez jarosławskich radnych, które przeszły to:

  • Wniosek radnego Jarosława Litwiaka (Klub „Wspólnie Zmieniajmy Jarosław”) o zwiększenie kwoty o 1500 zł na zakup żywności dla bezdomnych kotów, na potrzeby społecznych opiekunów.
  • Radna Magdalena Cisek-Skiba (Klub „Wspólnie Zmieniajmy Jarosław”) złożyła wniosek z prośbą o zwiększenie środków na stypendia motywacyjne dla uczniów jarosławskich szkół o 50 proc. planowanej wartości tj. 25000 zł, który również spotkał się z pozytywną opinią.
  • Wniosek radnej Bożeny Łanowy (Klub PiS) zwiększenie planu wydatków na ochronę zdrowia. Dotacja celowa udzielona zostanie między innymi jednostkom samorządu terytorialnego na wydatki inwestycyjne w kwocie 300 000 zł, z przeznaczeniem na udzielenie dotacji Starostwu Powiatowemu dla Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu na zakup aparatury i sprzętu medycznego.
  • Drugim wnioskiem radnej Bożeny Łanowy było zmniejszenie wydatków o 100 000 zł z przeznaczeniem na dotację Miejskiego Ośrodka Kultury w Jarosławiu oraz zwiększenie wydatków o kwotę 100 0000 zł na pomoc finansową dla Starostwa Powiatowego w Jarosławiu, z przeznaczeniem na zwiększenie planu wydatków inwestycji w zakresie dróg powiatowych na terenie miasta.

Odrzucono dwa wnioski radnego Wiesława Strzępka. Pierwszy wniosek o wprowadzenie rad dzielnic, a drugi o utworzenie rezerwy celowej w kwocie 500 000 zł na drogi publiczne gminne.

Zeszłoroczny budżet miasta

Tegoroczny budżet nie różni się zbytnio od budżetu w 2021 roku, kiedy to wyniósł 195 mln zł, z wydatkami w kwocie niemal 214 mln zł. Przypominamy jednak, że w zeszłym roku miasto zaciągnęło również długoterminowy kredyt w kwocie 13 mln zł. Jednakże udzielono wtedy pomocy finansowej powiatowi jarosławskiemu w kwocie 1 140 000 zł na modernizację oraz przebudowę dróg powiatowych na terenie Gminy Miejskiej Jarosław. Były to m.in. drogi: ul. Stefana Okrzei, ul. Pasieka, ul. Królowej Jadwigi, ul. Paderewskiego, ul. Dolnoleżajska, ul. Stawki, ul. Batalionów Chłopskich, ul. Łazy Kostkowskie.

Całość sesji można zobaczyć w poniższym wideo.

">

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie