MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Beata Szydło odwiedziła Jarosław. Spotkanie z europosłanką odbyło się w Starostwie Powiatowym

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Mirella Pieniążek/Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
W minioną niedzielę, 13 maja była premier RP i obecna posłanka PiS do Parlamentu Europejskiego, Beata Szydło, odwiedziła Jarosław w ramach cyklu spotkań z mieszkańcami Podkarpacia. Wydarzenie to zgromadziło nie tylko lokalnych mieszkańców, ale także znaczące postacie polskiej sceny politycznej.

Znamienne spotkanie w Starostwie Powiatowym

Spotkanie z Beatą Szydło w Jarosławiu, które odbyło się w Starostwie Powiatowym, przyciągnęło uwagę zarówno polityków, jak i lokalnych mieszkańców. Wśród uczestników znaleźli się poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca, posłowie na Sejm RP Marek Kuchciński, Teresa Pamuła oraz Tadeusz Chrzan. Obecna była także Jolanta Sawicka, była wicewojewoda podkarpacka, aktualnie radna Rady Miejskiej w Przemyślu, co potwierdza zainteresowanie i wsparcie dla inicjatywy dialogu z mieszkańcami.

Wydarzenie to było okazją do bezpośredniej wymiany myśli i opinii na tematy ważne dla regionu Podkarpacia. Obecność tak wielu wpływowych postaci z polskiej sceny politycznej świadczy o znaczeniu, jakie przywiązuje się do kontaktu z obywatelami oraz potrzeby słuchania ich głosów w procesie decyzyjnym.

Mirella Pieniążek/Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

Ciepłe przyjęcie przez lokalne władze

Spotkanie rozpoczęło się od serdecznych słów powitania ze strony Starosty Jarosławskiego, Kamila Dziukiewicza. Jego entuzjazm i optymizm co do owoców spotkania były wyraźnie zauważalne.

- Jest mi niezmiernie miło gościć państwa na Ziemi Jarosławskiej. Nie sądziłem, że w pierwszych dniach mojego urzędowania na stanowisku Starosty Jarosławskiego będę miał przyjemność gościć Panią Premier w progach Starostwa Powiatowego w Jarosławiu. Bardzo się cieszę na dzisiejsze spotkanie i jestem przekonany, iż będzie bardzo owocne - przywitał zebranych starosta Kamil Dziukiewicz.

Mirella Pieniążek/Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

Takie słowa powitania nie tylko podkreślają wagę wydarzenia, ale również wskazują na otwartość i gotowość do dialogu ze strony lokalnych władz. Starosta Dziukiewicz, wraz z wicestarostą Krzysztofem Cebulakiem oraz etatowym członkiem zarządu powiatu Andrzejem Wyczawskim, reprezentowali Powiat Jarosławski, co pokazuje, jak ważna jest dla nich bezpośrednia komunikacja z mieszkańcami oraz gośćmi z wyższych szczebli władzy.

Znaczenie spotkań z mieszkańcami

Spotkania takie jak to z Beatą Szydło są kluczowe dla budowania mostów pomiędzy politykami a społeczeństwem. Pozwalają na lepsze zrozumienie potrzeb i oczekiwań mieszkańców, a także na przedstawienie własnych planów i wizji rozwoju regionu. Dla mieszkańców Podkarpacia jest to szansa, by bezpośrednio zwrócić się do osób decyzyjnych z ważnymi dla nich sprawami.

Dialog, jaki się odbywa podczas takich spotkań, jest fundamentem dla demokracji i pokazuje, że polityka może i powinna być bliżej ludzi. Inicjatywy takie jak ta, organizowana w Jarosławiu, zasługują na uznanie i powinny być częściej praktykowane w całej Polsce, aby zacieśniać więzi pomiędzy wyborcami a ich przedstawicielami.

Mirella Pieniążek/Starostwo Powiatowe w Jarosławiu

Daniel Obajtek: były szef Orlenu prowadzi listę PiS

  • Listę PiS do Parlamentu Europejskiego otwiera były szef Orlenu Daniel Obajtek. Z drugiego miejsca startuje europoseł Bogdan Rzońca, który ubiega się o drugą kadencję. Pięć lat temu zagłosowało na niego ponad 64 tysiące wyborców. Pierwszą trójkę zamyka obecny marszałek podkarpacki Władysław Ortyl.
  • Z czwartego miejsca startuje rzeszowski poseł Suwerennej Polski i były wiceminister sprawiedliwości w rządzie PiS Marcin Warchoł. Piąte miejsce ma posłanka Teresa Pamuła z Lubaczowa, szóste otrzymał stalowowolski poseł Rafał Weber, były wiceminister infrastruktury w rządzie PiS; siódme - posłanka SP Maria Kurowska z Jasła, ósme dostała Jolanta Sawicka, wicewojewoda podkarpacki w latach 2020-2023.
  • Z dziewiątego miejsca wystartuje poseł Ewa Leniart, była wojewoda podkarpacki, dziś także szefowa podkarpackich struktur PiS. Listę zamyka Marek Kuchciński, przemyski poseł PiS, były marszałek Sejmu.
od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na jaroslaw.naszemiasto.pl Nasze Miasto