Dni Europejskie w jarosławskiej SP4

Nietypowe lekcje odbywały się 24 i 25 maja w Szkole Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. W ramach Szkolnych Dni Europejskich uczniowie prezentowali scenki o krajach UE. Była to nie lada okazja do bliższego poznania krajów członkowskich.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Grzegorz Kulas)

Szkolne Dni Europejskie to impreza cykliczna, w której przygotowanie włącza się wielu uczniów i nauczycieli. Tym razem każda z klas V i VI miała za zadanie przedstawić inny kraj UE. I tak młodzi aktorzy zaprezentowali m.in. walory turystyczne, kulturę i kuchnię wylosowanych państw. Części artystycznej towarzyszyły projekcje fotografii. Ponadto każda grupa przybliżyła widzom znaną postać kojarzoną z konkretnym państwem. Podsumowaniem tej ostatniej konkurencji była tzw. Parada Gwiazd.

Pomiędzy kolejnymi występami widzowie mieli okazję wysłuchać laureatów zorganizowanego tydzień wcześniej konkursu piosenki europejskiej oraz zapoznać się ze zwycięzcami turnieju wiedzy o krajach anglojęzycznych. Obejrzeli poza tym niemieckojęzyczny spektakl "Kot w butach".

Uczniowie wykazali się ponadto swoją wiedzą w konkursie o krajach UE i wzięli udział w dyskusji podczas specjalnie zorganizowanej debaty pt. "Zauroczeni Europą". Z kolei czwartoklasiści przygotowali prezentacje artystyczne poświęcone legendom różnych stron Polski. Nietypowe zajęcia poświęcone krajom unijnym przygotowali wychowawcy oraz nauczyciele języków obcych. Nad całością czuwały główne organizatorki: Teresa Kiper i Grażyna Hajduk.


∨ Czytaj dalej

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię